Головна - Новини

До уваги всіх нотаріусів та суб'єктів державної реєстрації! Наказ Мін'юсту "Про врегулювання відносин з використання захищених носіїв особистих ключів"

Рубрика: Новини
Опубліковано: 3 листопада 2016р.

У зв'язку з прийняттям Міністерстом юстиції України наказу від 31.10.2016 року № 3086/5 "Про врегулювання відносин з використання захищених носіїв особистих ключів" доводимо до відома наступну інформацію:

 

 

 

 

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

31.10.2016                               м. Київ                                  № 3086/5

 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
                                                               31 жовтня 2016 р. за № 1410/29540    

 

Про врегулювання відносин з використання захищених носіїв особистих ключів

Відповідно до підпункту 22 пункту 3, пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, з метою реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності»

НАКАЗУЮ:

  1. Запровадити використання державними реєстраторами прав на нерухоме майно, державними реєстраторами юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, нотаріусами захищених носіїв особистих ключів під час доступу до Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції.

  2. Установити, що державні реєстратори прав на нерухоме майно, державні реєстратори юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, нотаріуси використовують захищені носії особистих ключів з моменту впровадження відповідного програмного забезпечення Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, що забезпечує використання таких носіїв, але не пізніше 31 березня 2017 року.

  3. Внести до Порядку надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 15 грудня 2015 року № 2586/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 грудня 2015 року за № 1568/28013, такі зміни:

      1)абзац перший пункту 3 викласти в такій редакції:

   « 3. Доступ користувачів до реєстрів здійснюється після навчання їх роботі з такими реєстрами та за умови використання електронного цифрового підпису, що відповідає вимогам, передбаченим Законом України «Про електронний цифровий підпис», та є сумісним з програмним забезпеченням реєстрів.»;

      2) пункт 4 доповнити новим абзацом такого змісту:

«Користувач вживає заходів щодо забезпечення використання  персонального комп’ютера, за допомогою якого здійснюється вхід до реєстрів, виключно для цілей користування такими реєстрами та їх ведення.»;

      3) у тексті Порядку слова «технічними адміністраторами» замінити словами «технічним адміністратором».

  1. Начальникам головних територіальних управлінь юстиції в областях та місті Києві, технічному адміністратору Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, вжити відповідних заходів, необхідних для реалізації цього наказу.

  2. Департаменту приватного права (Ференс О. М.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».

  3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

  4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Міністр                                                                                       Павло ПЕТРЕНКО